Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stránky slaví 6. narozeniny

31. 12. 2012

Stránky začali jako reakce na jeden zmařený projekt, na pomoc lidem v nouzi. Zjistil jsem, kolik lidí, kteří tvrdí že je potřeba lidem v těžkých životních situacích pomáhat, sdílí přesvědčení, že bezdomovci si mohou za své problémy sami. To, že stránky, původně míněné jako výkřik do tmy, budou mít úspěch, jsem zjistil po dvou měsících, kdy návštěvnost dosahovala několika stovek. Současná návštěvnost se vyhoupla už přes 5 000 za měsíc a stránky jsou na prvních místech ve vyhledávačích (Google 1. místo, Seznam 2. místo).

 

statistika-prosince-2012.jpg

Za celých 6 let se nepovedlo vyřešit propojení s nějakou organizací, která je v první linii v péči o lidi bez domova. Snad mohu poděkovat sokolovskému Útočišti, se kterým došlo před dvěmi lety vzájemné oťukávání nejdál. Mohu vás ale potěšit, že se blízká na lepší časy a v roce 2013 by mohlo dojít ke spolupráci s organizací, která nejen provozuje azylové zařízení, ale také se zabývá problémem ze systémového hlediska – například řeší sociální bydlení. Podrobnosti si nechám na chvíli, až bude propojení stránek aktuální.

 Asi jste si všimly, že poslední rok a půl nejsou stránky pravidelně aktualizovány. Po celou dobu jsou projektem jednoho člověka, a já v tuto chvíli věnuji více času jiným tématům. Rozhodně bych nechtěl, aby stránky zanikly, už jen pro svoji jedinečnost na českém internetu. Na Vánoce jsem si proto připravil několik aktualizaci. Kromě nových příspěvků najdete i novou anketu. Prošel jsem všechny odkazy a 1/3 z nich vyřadil, protože už nebyli funkční. Ze stejného důvodu jsem vyřadil 1/2 linků na materiály. Na závěr jsem i změnil adresu kontaktů, díky čemuž snad na chvíli zamotám hlavu spambotům.

 Do roku 2013 vám přeji hlavně hodně teplat.

 administrátor elf