Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skutečné příběhy

Příspěvky

Statistici: Mezi bezdomovci jsou čtyři stovky dětí i 80letí staříci

18. 9. 2012

Statistici se pokusili spočítat všechny bezdomovce v Česku. Ovšem formuláře pro sčítání lidu vyplnili jen lidé navštěvující azylové domy, noclehárny a nízkoprahová centra. A těch je 11 496. Bez domova žije se svými matkami i 397 dětí. Nejstarším bezdomovcům je i přes 80 let.
 

Každý čtvrtý americký bezdomovec je válečný veterán. Po návratu z bojů nemohou najít práci

11. 9. 2012

Jeho život se změnil po pěti misích v Iráku. Nedokázal se začlenit do normálního života, nenašel práci a nakonec ho opustila snoubenka. Bývalý mariňák začal pít a krátce poté na něj zanevřela celá rodina. Ani ne za rok ztratil domov.

 

Každý má mať miesto, ktoré volá svojím domovom

27. 2. 2012

V Bratislave do roku 2006 tiež zomierali ľudia bez domova na uliciach, podobne ako je to ešte aj dnes v okolitých štátoch (Česko, Poľsko, Ukrajina...). S príchodom terajšej tuhej zimy prichádzajú za nami ľudia z médií a chcú vedieť, prečo sa to isté nedeje aj na Slovensku. Hoci to nepovedali otvorene, bolo z nich cítiť sklamanie, že nemôžu písať podobne ako ich kolegovia z celej Európy.

 

V první linii

13. 3. 2011

PŮVODNÍ ZPRÁVA

Ve vyhlášené čtvrti uprostřed Brna podupává ve večerní tmě hlouček lidí. Na první pohled by jste si na mnoha z nich nepovšimli ničeho zvláštního, kdyby nenosili celí svůj domov jako hlemýžď na zádech. Teplota padá hluboko pod nulu a ani se těší na vytoužené teplo aspoň pro tuto noc.