Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zprávy

Příspěvky

Dům Matky Terezy, naděje pro lidi bez domova

17. 2. 2014

Mnozí vnímají problematiku bezdomovectví jako situaci, za kterou si každý může sám. Od odsouzení je pak nohem snazší cesta k postoji nic nevidět, přehlížet. Naštěstí je ale mnoho dalších, kteří jsou ochotní lidem bez domova nějak pomoci nebo je podpořit v jejich činnostech. V krajském městě nabízí pomoc lidem v nouzi sociální služby, vlídnou tvář ukazuje i hradecká veřejnost.

 

Manifestace za práva lidí bez domova

6. 12. 2013

 

image001.gif

 

 

Demonstrace proti kriminalizaci bezdomovectví

10. 10. 2013

 

 

nechte2.jpg

 

 

 

Orbán udeřil na bezdomovce. Za spaní u památek vězení

6. 10. 2013

Lidé bez domova mohou v Maďarsku skončit ve vězení, pokud se ve městech nebudou vyhýbat zakázaným zónám. Umožňuje to zákon, který tamní poslanci schválili v pondělí.

 

Rána pro bezdomovce. Za spaní na ulici nově hrozí vězení

6. 10. 2013

Maďarský parlament schválil kontroverzní zákon, který zakazuje spánek v ulicích Budapešti a dalších velkých měst. Nové za něj hrozí i vězení. Cílem je dostat lidi bez přístřeší z veřejných prostor. Vláda tvrdí, že existuje dostatek míst, kde mohou bezdomovci nalézt pomoc a útočiště. Informuje server BBC.

 

V Maďarsku vymezili oblasti, kde se nesmí zdržovat bezdomovci

6. 10. 2013

V Maďarsku se bezdomovci opět nemůžou cítit bezpečně na veřejných prostranstvích. Podle organizací bojujících za ochranu lidských práv jim hrozí pronásledování ze strany úřadů. Stovky bezdomovců dokonce demonstrovaly před parlamentem, když se schvaloval přestupkový zákon. Podle toho je bezdomovectví přestupek a má se trestat pokutou až vězením.

 

Rodina přežívá v autě, děti si může vzít sociálka

4. 10. 2013

Kontrola strážníků v pátek neudělala radost čtyřčlenné rodině, která zřejmě z nedostatku financí přežívá v autě. Dvě děti totiž rodičům nyní může z péče odebrat sociálka.

 

Dům Matky Terezy poskytuje komplexní sociální služby

3. 9. 2013

Učí vařit, pracovat na zahradě, vyrábět dekorace, obsluhovat počítač. Ve své nelehké životní situaci se snaží být opět samostatní a zodpovědní. Vzdělávat se, učit se něčemu novému mohou lidé bez přístřeší v Domě Matky Terezy, středisku sociálních služeb pro lidi bez domova na Pouchově.

 

 

Střízliví bezdomovci mají kde složit hlavu

31. 12. 2012

Azylový dům ve Svitavách praská ve švech. Jeho kapacita, šestnáct lůžek, je beznadějně obsazená.

 

I bezdomovci v Děčíně měli Vánoce. Díky asistentům

31. 12. 2012

Na nedávnou úspěšnou akci určenou pro bezdomovce, kdy se na ně složili městští strážníci, navázali 
v Děčíně  během vánočních svátků také asistenti prevence kriminality.